Serdecznie zapraszamy szkoły oraz organizacje pozarządowe z Lublina i okolic do włączenia się w obchody II Lubelskiego Dnia Integracji Dzieci i Młodzieży Wielu Kultur.

Odbędą się one 1 czerwca 2023 r. w godzinach 9:00-13:00 w Parku Saskim w Lublinie. Nasza impreza realizowana będzie pierwszego dnia trwania Festiwalu Alfabet, którego organizatorem jest Dom Słów i będzie jego częścią.

Aby zgłosić swój udział należy wysłać wiadomość e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając dane kontaktowe do wytypowanego w zgłaszanej szkole koordynatora - nauczyciela lub przedstawiciela dyrekcji. Zachęcamy też do zaznaczenia w jakie działania zgłaszany uczestnik zechce się włączyć lub jakie działania zaoferuje w ramach nawiązanej współpracy.

W ramach obchodów II Lubelskiego Dnia integracji Dzieci i Młodzieży Wielu Kultur planujemy realizację występów artystycznych w Muszli Koncertowej im. Romualda Lipko obejmujące występy wokalne i taneczne. Realizowane będą także gry i zabawy podwórkowe, warsztaty plastyczne i rękodzielnicze integrujące społeczności wielu szkół. Wszystkie działania będą przeplatane wspólnym tańcem, a jako finał odtańczony zostanie przygotowany wcześniej przez uczestników układ taneczny oraz tradycyjna Belgijka. Liczymy, że program ten zostanie wzbogacony o propozycje dodatkowych działań, które zostaną zaoferowane przez uczestników imprezy!

W celu uzyskania większej ilości informacji można kontaktować się z koordynatorem II Lubelskiego Dnia Integracji Dzieci i Młodzieży Wielu Kultur.

Obraz Michal Jarmoluk z Pixabay